دبیرکل ستاد هفته پژوهش و فناوری استان البرز: ایجاد اشتغال بدون علم امکان پذیر نخواهد بود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۲۶ | 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان البرز،دکتر اسحاق جلالیان، درپیش خطبه این هفته از نماز جمعه در مصلی کرج، اظهار داشت: نزدیک به ٤دهه پژوهشگران  با وجود محدودیت ها و تهدیدهای موجود از سوی دشمنان، با فراست این مسائل و تهدیدهارا به فرصت تبدیل کرده اند.

وی ادامه داد: پژوهشگران ایران توانسته اند تولید ١.٦ درصد مقاله های علمی دنیا را به خود اختصاص دهند.

ریاست دانشگاه پیام نور استان البرز در ادامه سخنان خود بیان داشت: همواره باید در جامعه با بکارگیری دیپلماسی علمی به توسعه و پیشرفت همه جانبه علم کشور تحقق بخشید.

وی درادامه سخنان خود با بیان اینکه جایگاه علم در جامعه بسیار با ارزش است،  تصریح کرد: ایجاد اشتغال که اکنون از معضلات جامعه محسوب می شود هم بدون وجود علم امکان پذیر نخواهد بود.

دبیرکل ستاد هفته پژوهش و فناوری استان درادامه نیز افزود: نامگذاری سال جاری از سوی رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نشان از  تأکید ایشان بر تجاری سازی علم و تولید ثروت از این طریق است.

وی همچنین اضافه کرد: وجود منابع انسانی توانمند، ستاد و مراکز تحقیقاتی و همچنین مراکز پژوهشی متعدد در کشور بیانگر این موضوع هستند که می توانند عواملی جهت پیشرفت علم محسوب شوند.

دبیرکل ستاد هفته پژوهش با اشاره به برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری در طی هفته آتی نیز گفت: برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری می تواند شرایط مناسبی را برای معرفی پژوهشگران و ایده های برتر آنها به شمار آید.

دکتر جلالیان همچنین بیان داشت: دولت دوازدهم شعار این هفته را پژوهش تقاضامحور و تجاری سازی فناوری نامیده است. 

وی درپایان نیز با اعلام تاریخ برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری از تمامی اقشار جامعه به خصوص مسئولان، پژوهشگران و محققان خواست که همواره در این نمایشگاه حضور یابند.

لازم به ذکر است که این نمایشگاه دستاوردها فناورانه و پژوهشی استان البرز از تاریخ ٤ آذرماه لغایت 9 در دانشگاه پیام نور واقع در رجایی شهر-بلوار موذن – انتهای بلوار شهید کمالی دهقان  برگزار خواهد شد وآدرس سایت اطلاع رسانی آن:  fanbazar.alborzstp.ir می باشد.


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 242 بار   |   دفعات چاپ: 62 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه هفته پژوهش و فناوری استان البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2015 All Rights Reserved | Alborz Stp Research Week

Designed & Developed by : Yektaweb